Kniha: Děje říše Velkomoravské od F. Saleše Pluskala Moravičanského

Kniha: Děje říše Velkomoravské

Od počátku až do rozpadu jejího léta páně 907

F. Saleš Pluskal Moravičanský

V Uherském Hradišti, 1883

 

1811 Moravičany, okr. Šumperk – 1900 Brumov-Bylnice okr. Zlín

Byl lékař, archeolog, přírodovědec, botanik, historik a spisovatel. Zabýval se poměrně širokou badatelskou činností a na svou dobu poměrně kvalitním historikem a zároveň pozoruhodný a obdivuhodný autor mnoha historicko – vlastivědných prací, zejména v oblasti řešení velehradské otázky.

Též mnohé poznatky o Slovanech jsou v podání Františka Saleše Pluskala Moravičanského neobyčejně přesné. Výše zmíněná kniha je hlubokou historickou studií, jejíž cena je vyšší i o to, že se odkazuje na mnohé další badatele a historické zdroje pro možnost dalšího studia.

Podává zcela jiný pohled na historii Slovanů, která je výrazně odlišná od dosud nejvíce propagovaného příchodu Slovanů do českých zemí až kolem 5.století.

Autor dokazuje, že do 16.století všichni doboví učenci znali, že Suebi jsou tímž národem, jako Slevi, Slévi či Slávové. Tedy pod stejným názvem se skrývá tentýž prastarý národ slovanský. Čtenář se tak postupně seznamuje s dosud neznámými fakty o historii Slovanů na našem území a o jejich slavné a dávné historii.

Ukázka z knihy:

Deje risee Velkomoravske (ukazka 1)

Celá kniha je ke stažení na:

http://www.slovanskakosile.cz/domains/upload/F.S.P.Moravicansky-deje-rise-velkomoravske-kniha.zip

 

 

 

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Knihy, Zajímavé články (menu) se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.