VIDEO z Polska se šíří bleskem, Brusel bude naštván. No, a také opět něco podnikl Viktor Orbán

Zatímco západní politici se po krvavém teroristickém útoku v Manchesteru zmohli jen na obvyklé floskule o nutnosti zachovat klid a zůstat jednotní, polská premiérka Beata Szydlová byla mnohem odvážnější. Krátké video z jejího vystoupení v polském Sejmu koluje internetem. Do centra pozornosti se ale dostal i Viktor Orbán.

„Nehodláme se stát součástí bláznivého plánu bruselských elit. My chceme pomáhat lidem, a nikoli politickým elitám. Mám odvahu se jich zeptat, kam směřují. Evropo, povstaň a zbav se své letargie, jinak budeš oplakávat své děti každý den. Pokud konečně nepochopíte, že dnešní teroristické hrozby jsou skutečnost, která se může týkat kterýkoli den kteréhokoli národa, a neuznáte, že Polsko má právo se bránit, stavíte se proti Evropě. Proti nám všem!

Je třeba si jasně říci, že toto je útok na celou Evropu, na naši kulturu, na naše tradice. A proč o tom vlastně mluvím? To je dobrá otázka! Protože všichni v této místnosti si na tuto otázku musíme odpovědět. Ale stejně tak musí učinit všichni Evropané: Chceme politiky, kteří nám říkají, abychom si zvykali na teroristické útoky a kteří označují teroristické útoky za „incidenty“? Nebo chceme politiky, kteří vidí nebezpečí a chtějí proti němu bojovat?

Z politických lídrů východní Evropy na sebe obvykle poutá nejvíce pozornosti maďarský premiér Viktor Orbán. Jako by snad, s nadsázkou řečeno, svému polskému protějšku záviděl chvíle na výsluní, pozval si do Budapešti americkou Mezinárodní organizaci pro rodinu (IOF). Tu například britský deník Independent označuje za „nenávistnou vůči komunitě LGBT“. Toto označení si dle britského deníku organizace zaslouží proto, že bojovala proti uzavírání manželství osob stejného pohlaví.

Jak prohlásil Orbán na „prorodinné“ konferenci, je v národním zájmu usilovat o přirozenou reprodukci. „Evropa je stará, bohatá a slabá. Naopak část světa, odkud k nám přicházejí migranti, je mladá, chudá a silná,“ prohlásil maďarský premiér a zmínil také některá opatření, kterými chce vláda dosáhnout v oblasti rodinné politiky svých cílů. Mezi jinými prominutí části dluhů matek se dvěma a více dětmi.

„Doufáme, že během následujících dvou desetiletí se zvýší počet narozených dětí o 2,1 %,“ uvedl Orbán, a přestože se nedopustil žádných homofobních narážek, stačilo to britskému deníku na publikování „protiorbánovského“ textu. Zmiňovaná americká organizace IOF je často kritizována neziskovými organizacemi, protože bojuje proti zmiňovanému uzavírání homosexuálních manželství, ale také proti potratům. Něco takového je ve světě politicky korektních liberálních médií a s nimi spřízněných neziskovek prostě nepřípustné.

Humorné je, že britský deník tituluje předsedu vlády Orbána jako ,,maďarského prezidenta“. Prezident má přitom v maďarském politickém systému výrazně slabší roli.

Marek
youtube

Zdroj: http://freedomeurope.eu/video-z-polska-se-siri-bleskem-brusel-bude-nastvan-no-a-take-opet-neco-podnikl-viktor-orban

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.