Slované dnešní doby – Ukázky slovanského způsobu života a myšlení (27.10.2017, Praha)

Videa přednášek jsou na YouTube ke shlédnutí:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLzyhMhwQJxQi0qLffUdrv-3DhRb2MiyXL

Slované dnešní doby – Ukázky slovanského způsobu života a myšlení

Blok přednášek na Festivalu Miluj svůj život, více na www.festivalmilujsvujzivot.cz
pátek 27.října 2017, Gymnázium Omská, Omská 1300, Praha 10 – Vršovice
doba přednášek: od 11 do 19 hodin

Naše původní kultura je dnešní společnosti málo známá, neboť se vychází z povrchních obecných znalostí. Nicméně Slované jsou národem s Kulturou prastarou. Přišli do Evropy nejméně 6 000 let před letopočtem jako první zemědělci se slovanskou haploskupinou R1a. Bohatost naší Kultury jednoznačně přesahuje současnou materiálně založenou Západní civilizaci.
Pro dnešní dobu a pro svou budoucnost je potřeba se navrátiti k starobylosti slovanských kořenů a hloubce védského poznání. Toto dědictví Předků je naším jediným odkazem, na kterém máme budovat spravedlivou a s Přírodou vyváženou společnost.

Program přednášek:

  1. Kateřina Kyselová: Stravování dle zápovědi boha Svaroga (11 – 12 h.)
  2. Mojmír Mišun: Skutečný odkaz slovanských předků a naše budoucnost (12 – 13 h.)
  3. Zdeněk Říha: Staroslovanský světonázor a jeho odraz v dnešní řeči (13 – 15 h.)
  4. Petr Synek: Nebezpečí pseudoslovanství (15-16 h.)
  5. Josef Endrych a Ilona Hlavničková: Tvořivé slovanské rokování s Vámi (16 – 18 h.)
  6. Jiří Karásek: Uspořádání společnosti starých Slovanů (18 – 19 h.)

 

Podrobný popis všech přednášek

Katerina-KyselovaPřednáška (1): „Kateřina Kyselová: Stravování dle zápovědi boha Svaroga“
Jezte stravu čistou, která roste na polích vašich, v lesích a sadech vašich.

Anotace přednášky:

Budeme mluvit o tom, jak sestavit talíř tak, aby plně dostačoval pro naše potřeby, a byl složen z rostlinných surovin, a to především těch, které lze vypěstovat v našem klimatickém pásmu. Podíváme se na základní poměry obilovin, luštěnin a zeleniny na našich talířích a povíme si něco o rozdílech přípravy jídel pro různé fyzické aktivity, věk, pohlaví i zdravotní stav.

Také si řekneme něco o tom jak potraviny přijímají energii kosmickou a zemskou, a jak s tím můžeme nakládat v kuchyni. Nebude chybět ani duchovní hodnota stravy, tedy její radio-vitální složka a proč jsou obiloviny její královnou. Řeč bude i o stravě v kontextu současnosti – o tom, zda je možné se stravovat naprosto “čistě” v dnešním námi poničeném prostředí.

Představení lektora:

Kateřina Kyselová: Ze všeho nejvíce baví mě objevovat věci, které jsou tady na Zemi potřeba udělat. A že jich v dnešní době je. Připadá mi, že jsem tady od toho, abych byla u té veliké proměny Země z momentálního chaosu a masového ničení přírody zpět k uvědomělému přístupu ke všemu, k Lásce k přírodě a souladu s ní.

Snažím se pomáhat, jak můžu a jak umím. Momentálně hlavně prostřednictvím kurzů zdravého vaření, ve kterých předáváme moudrost našich předků o tom, jak se stravovat, aby nám bylo dobře v našich tělech. Oporou, inspirací a největším přítelem při práci i na celé cestě životem je pro mě můj muž Honza. Dcera Lada je zase hnacím motorem a důkazem, že to vše funguje.

Věřím, že světu se dá pomoci hlavně i tak, že budeme na svět přivádět zdravé děti, které povedeme k Lásce k přírodě a úctě k našim, i velice vzdáleným, předkům. S tím souvisí naše nedávno započaté studium naší prastaré Slovanské kultury, kterou se snažíme čím dál tím více zabudovávat do našeho denního života.

 

Mojmír 1Přednáška (2): „Mojmír Mišun: Skutečný odkaz slovanských předků a naše budoucnost“

Anotace přednášky:

Společnost, která je co nejblíže k poznání vesmírných principů a souladu s ekosystémem Země, má největší budoucnost svého vývoje. Původní kultura Slovanů se tímto řídila, dokud nebyla násilím příchodu jiné civilizace od tohoto způsoba života odtržena. Poznání své vlastní kultury a jejího potenciálu umožní hluboce uzdravit své Bytí a jít vědomým rozvojem v souladu s tradicí Předků, svého Rodu a v moudrosti našich Bohů.

Poznání důkazů o starobylosti naší Kultury, návrat ke slavení původních obřadů a nabytí skutečného Poznání je přirozenou Cestou a Životem v naší slovanské kultuře a tradici.

Představení lektora:

Ing. Mojmír Mišun původem vystudoval elektrotechniku a několik let pracoval v tomto oboru a u počítačových firem. Od roku 1998 pracoval v Praze, kde se dostal k praktikování Buddhismu, což byl jeho první vstup do oblasti ezoteriky. Oslovení duchovním světem bylo tak silné, že se deset let věnoval aktivně poradenstvím v oblasti zdravého způsobu života a Feng Shui.

Nečekané a silné osobní události ukončily tuto dráhu poradenství a způsobily jak návrat na rodné Valašsko, tak k intenzivnějšímu zájmu o své původní kořeny a naší slovanskou kulturu. V současnosti se aktivně věnuje propagaci původní slovanské kultury, návratu k Předkům a živé obnově Slovanství. Stojí za projektem SlovanskaKosile.cz (http://www.slovanskakosile.cz) a je starostou spolku Država Morava a Slezsko z.s. (http://www.drzava-moravaslezsko.cz), jehož hlavní náplní je obnova slovanských sněmů a naší původní slovanské kultury.

Zdenek Riha (web)Přednáška (3): „Zdeněk Říha: Staroslovanský světonázor a jeho odraz v dnešní řeči“

Anotace přednášky:

Jazyk je jedním ze základních atributů formování mozku při narození dítěte. Jestliže vymažete z jazyka slovo, které určuje nějaký pojem (jev), tak tento jev pro tuto a další generaci přestane existovat. Kdo dnes chápe, že slovo KALENDÁŘ původně znamenalo KOLADŮV DAR, že slovo KOUPAT SE pochází od našeho boha KUPALY, že slovo ISTINA znamená absolutní PRAVDA nikoli původní hodnotu úvěru (jistina).

Naštěstí naší dávní moudří předkové ukryly toto vědění do jazyka slovanských národů , především do pořekadel, písní a tradic. Proto znovu můžeme rekonstruovat naší původní řeč, světonázor, i mravní zásady našich předků.

Představení lektora:

Ing. Zdeněk Říha je absolventem UNIVERSITY PARDUBICE fakulty chemickotechnologické. Je spoluzakladatelem a hlavním přispěvatelem webu SLOVANSKAKULTURA.CZ. Slovanstvím se zabývá více jak 5 let. Jeho vášní je historie, specializuje se na vyvracení historických nepravd a konstruktů, které v průběhu psaní historie o Slovanech vznikly.

Petr SynekPřednáška (4): „Petr Synek: Nebezpečí pseudoslovanství – falešné projekty používané k zneužití zájmu o pravou historii Slovanů a kulturní odkaz slovanských předků“

Anotace přednášky:

Přednáška pojednává o strategii nepřátelsky zaměřených aktivit, které mají za cíl vymazat pravou historii Slovanů a jejich vliv na vývoj civilizace.

Ve snaze rozšířit osvětu o Staré Víře, Védické kultuře a Védické říši Slovanů byl autor konfrontován s realitou činnosti slovanských a vlasteneckých spolků v evropském geo-prostoru. Tyto spolky často oslavují historické mýty, které se nejvíc podepsaly na protislovanských vítězstvích! Často z nevědomosti, nezřídka kdy však vědomě, zištně.

Pod zástavou sjednocování Slovanů a jejich národů je slovanský svět opakovaně ujišťován o nemožnosti se na tom dohodnout! Podsouvání falešných metod je záměrné a zatím efektivní nástroj k Rozděl a panuj!

Představení lektora:

Petr Václav Synek se považuje za historického badatele. Duchovní poznání vzniku Světů a našeho Vesmíru v kontextu s neúprosným zápasem Světla a Temnoty ho přivedlo k poslání Slovano-Árijské civilizace během posledního třetího osídlení naší Midgard, a to v období vrcholné fáze střetnutí se Lidstva se svým osudem.
Předsedá nevládní organizaci Českomoravský slovanský svaz (www.slovane.eu) a je členem prezídia Všeslovanský Sněm se sídlem v Moskvě. Založil a řídí Občinu Slovanů v Ústí nad Labem.
Autorsky se podílel na knihách Jan Hus 600 let a Jeroným Pražský 600 let, které také editoroval. Je šéfredaktorem čtvrtletníku Slovan.
Pořádá a přednáší semináře i konference s duchovní, historickou a slovanskou tématikou.

Pepa Endrych a Ilona Hlavnickova (web)Přednáška (5): „Josef Endrych a Ilona Hlavničková: Tvořivé slovanské rokování s Vámi“

Anotace přednášky:

Zbavili jsme se odpovědnosti za celé své bytí – za svůj život, za život svých blízkých, za své zdraví za svou budoucnost. Svou sílu a moc nad svým životem jsme přenechali druhým, kteří nás přesvědčili o tom, že vědí, co je pro nás správné lépe, než my sami.

Opravdu to vědí? Není to spíše tak, že mají naši sílu ve svých rukou a mohou si tedy s námi dělat, co chtějí? Opravdu jim to dovolíme? Jak dlouho nám ještě bude trvat, než prozřeme a svou sílu a moc nad svým životem si vezmeme zpět?

Představení lektora:

Josef Endrych a Ilona Hlavničková (doplníme)

Jiri Karasek (web)Přednáška (6): „Jiří Karásek: Uspořádání společnosti starých Slovanů“

Anotace přednášky:

Naši Předkové velmi dobře chápali, že lidské zrození je dalším vývojovým stupněm při duchovním vývoji a postupu do dalšího světa. V případě Slovanů do světa LEGŮ a ARLEGŮ. Proto svůj život a společnost uspořádali tak, aby se vyhýbaly dělání karmických uzlů. Vše podřídili tomu, aby žili v souladu s přírodou, zápovědmi Slovanských bohů, a hlavně aby si dělali RA-DOST.

Představení lektora:

Jiří Karásek je absolventem UNIVERSITY PARDUBICE fakulty ekonomické. Je spoluzakladatelem webu SLOVANSKÁKULTURA.CZ. Ke slovanství ho přivedl proces odhalování manipulace pomocí peněžních prostředků, který nevyhnutelně vedl k pochopení, že tato manipulace je vedena především proti Slovanským krajinám.

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, přednášky, semináře, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.