Slovanský festival tradičních hodnot 2018 (konání polovina roku 2018, Valašsko)

ROD – RODINA – NÁROD

Slovanský festival tradičních hodnot 2018

(konání polovina roku 2018, Valašsko)

planovane_akce - Slovansky festival tradicnich hodnot 2018

Hlavním záměrem je zorganizovat festival, který bude živým, zábavným, poučným a hravým způsobem prezentovat základní principy naší původní Slovanské Kultury. Na této kultuře je vybudována a stojí i naše současná společnost. Je potřeba si připomenout a živě předávat tento odkaz ve všech jejích oblastech, rozsahu a bohatosti.

Program bude koncipován z ukázek a přiblížení naší Kultury – její bohatosti a moudrosti, významu a ukázek obřadů a svátků, zručností a řemesel, folklórních vystoupení, slovanského oblečení, fungování Rodových osad a statků, permakulturního hospodaření, výchovy a vzdělávání dětí, a duchovního odkazu Předků.

Součástí festivalu budou farmářské produkty a stánky, občerstvení s lehce stravitelným jídlem. Budeme se snažit oslovit zejména prvovýrobce svých vlastních produktů.

Předpokládané konání festivalu je polovina roku (červen) 2018 na Valašsku. Přáním všech organizátorů a účinkujících je, aby tento festival byl živou a inspirující oslavou naší vlastní Slovanské Kultury. Ona je naše nejpřirozenější Cesta uzdravení vlastních kořenů a současně je to spojování všech vlastenecky zaměřených iniciativ.
Festival bude představením tvořivosti Slovanských Občin, evidovaných na stránkách Drzava-MoravaSlezsko.cz a dalších spolupracujících jednotlivců a skupin, které postupně oslovujeme.

 

Kontakt pro zájemce o účinkování a spolupráci:

Ing. Mojmír Mišun

Občina Lužná u Vsetína
mobil: 608 420 584
e-mail: info@slovanskakosile.cz
web: www.slovanskakosile.cz

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Plánované akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.