SVÁTEK KOLADA (od 18:00 h. 23.12. do 18:00 h. 24.12.2017)

PŮVODNÍ SLOVANSKÁ OSLAVA SVÁTKU KOLADA

zajimave_clanky - Buh KoladaSvátek Boha Kolady, Menari, Den Přeměn se slavil od nepaměti – od usídlení našich předků v Daarii na Midgard Zemi. I po přesídlení z Daarie RASA (Rody Asů Strany Asů) dále slavily tento svátek.
Před 40 tisíci lety, v čase tohoto svátku, přišel Perun na Midgard Zemi. Perun prošel Bránou Mezisvěta Pekla a osvobodil ze zajetí Lidi Velké Rasy i příslušníky různých světů, kteří tam byli
zavlečeni silou, nebo lstí.

Když lidé vycházeli Branou Mezisvěta, na Midgard Zemi s nimi také pronikli původní obyvatelé Pekla a neživí a všelijaké běsy. Ti bloudili po Midgard a přicházeli k lidským obydlím. Lidé, plni radosti z návratu svých blízkých, je podarovávali jídlem. Lidé byli naplnění radostí a světlem, což obyvatelé Pekla nemohli snést a tak před nimi prchali. Perun pak chodil po kraji, čistil zemi od těchto běsů a na znamení ukončení své práce zarazil do Země svůj Meč.

Po těchto událostech svátek Kolady dostal novou náplň. Během tohoto svátku chodily po domech
skupiny mužů oblečené do kůží různých zvířat – maškary. Říkalo se jim Koladova družina. Také se
pořádaly speciální chorovody kolem nemocných, aby se uzdravili.

Pravslavienie:
Bože Kolado! Slaven a třislaven buď! Oslavujeme tě za blahodárnou pomoc našim Rodům! Nechť jsi
s námi ve všem našem konání! Nyní i navždy, od kruhu do kruhu, tak bylo, tak je, tak bude!
Sláva Koladovi!

V letošním roce 7526 tento původní slovanský svátek KOLADY připadá na 13.Bějljať, což odpovídá době od 18:00 hodin 23. 12. 2017 do 18:00 hodin 24. 12. 2017 současně platného kalendáře.

Naše Slovanské Občiny na Moravě se sejdeme 23. 12. 2017 u Brna, abychom tento překrásný svátek, svátek Boha Kolady společně oslavili.

V tomto čase vánoc, svátku, který patří do židokřesťanské tradice, se přihlásíme k naší Kultuře, k
odkazu našich Světlých Předků, našich Rodů a Našich Světlých Bohů.

Náš Velký Světlý Bože Kolado, pomoz nám v těchto časech nalézt cestu k naší Kultuře, k našim Konům a Světlým Bohům, dopřej nám zažít slast z Božího Tvoření!

Více o Bohu Koladovi lze nalézt na adrese: http://slovanskakultura.cz/index.php/bohove/13-kolada

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, přednášky, semináře, Zajímavé články (menu). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.