Nedělní vysílání pro Slovanské děti

Plánované vysílání bude z Ostravy přesunuto do Studia Třinec.
Začneme nově  pravděpodobně od neděle 1. července 2018.

Více na stránce „Živé vysílání o Slovanství na Svobodném vysílači CS“.

V pohádkách je ukryta v symbolech moudrost každého národa. Nejen že podle pohádek se formuje osobnost dětí a jejich světonázor (svetoponímenie), avšak je i živým dokladem vyspělosti dané kultury.

Archetypy (symbolika) je znakem hloubky poznání národa a umožňuje v něm uchránit a vychovat nové pokolení – tedy takové, které naváže na prastaré tradice a duchovní poznání předešlých generací. Proto dnešní doba, nahony vzdálená duchovnosti a lidskosti, začala původní symboliku otáčet a pokřivovat.

To se děje v rámci evropských dějin cílevědomě od středověku. Dnešní pohádky formují moderního “robota” a se skutečnými pohádkami má společné jen ten název “pohádka”.

Proto my Slované se vracíme k našim původním pohádkám – tedy před jejími změnami ve středověku – a znovu v nich objevujeme skutečnou slovanskou moudrost a vyspělou kulturu. Naše Nedělní vysílání pro Slovanské děti je určeno především pro naše děti a jejich znovunavrácení do Rodu a jeho rodové paměti.

Pohádky chceme pravidelně vysílat na Svobodném vysílači CS z našeho studia v Třinci a zpravidla v neděli od 17:00 hodin. Odvysílané pohádky uvádíme níže.

Příběh o skřítkovi a Natálce
Nedělní vysílání pro Slovanské děti (2018-04-15, SVCS Ostrava) 

Seznam Slovanských pohádek

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavé články (menu). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.