Oslava Boha Kupaly (7. 7. 2018, Provodovice)

banner - 2018-07-07 Oslava Kupaly, Provodovice

Srdečně zveme všechny Slovany slavit spolu s námi své Předky

Uděláme oheň a chorovody, pak budeme očišťovat duši přeskakováním přes oheň, tělo vodou v potoce a ducha chozením přes uhlíky. Přineste si s sebou něco, co budete obětovat předkům vhozením do ohně, nejlepší je nějaké jídlo (ne maso!), které jste sami vypěstovali nebo upekli (chléb, koláčky…), protože v něm bude energie vaší práce.

Oslava proběhne jako loni na louce u Provodovic, na louku se přijíždí z Provodovic – na jediné křižovatce odbočte do “slepé ulice”. Možnost přespat ve stanu je přímo na louce. Místo má tyto souřadnice: 49°26’34.3″N 17°45’38.1″E. Na louku se dá přijet.

Akce je bez alkoholu, jídlo si každý zajišťuje sám, ke Kupalovi patří bezmasé jídlo. Věřím, že opět někdo přiveze kotlík. Nachystáme stůl na občerstvení formou sdílení, tak kdo může, doneste nějakou nemasovou drobnost na společný. Je vhodné být ve světlém oděvu, ideálně slovanská košula, ale stačí i bílé tričko (bude možné si zakoupit trička nebo lněnou košulu).

Zajistíme přístřešek a stoly, jestli můžete, vezměte si židličky. Kdo by chtěl něčím přispět do společného programu, nechť se ozve, díky!

Těšíme se, Sláva Kupalovi!

Společnou dopravu si můžete domlouvat přes událost na FB:

https://www.facebook.com/events/1730211977044302

Organizátor: https://slovanskakultura.cz/udalosti/159-oslava-boha-kupaly-7-7

Svatek KUPALA 2018 letacek web

Mapa konání oslavy

mapa - Oslava Kupalu u Provodovic

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, přednášky, semináře. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.