Slovanský den na festivalu Minerva (8. 9. 2018, Praha)

 

V rámci festivalu MINERVY (8. – 9. 9. 2018) v Praze
připravujeme Slovanský den

66. MinervaFEST
Michnův palác, Újezd 450/40, Praha 1 – Malá Strana
Posluchárna č. 3, / 50 Kč za přednášku
Celý program Minervy:
www.minervazdravi.com

Hlavní témata Slovanského dne, sobota 8.září 2018:

Návrat ke kořenům – Starověké symboly a rituály – Obnova Slovanství v dnešní době – Slovanské Občiny – Slovanský světonázor – Staroslovienská Bukvice a význam jazyka

Program Slovanského dne:

 • 10:00 hod.: Julia Holíková – Slovanské svátky, zasvěcení a chorovody
  Původní slovanské svátky vycházely z poznání vesmírných a přírodních sil, na které se vědomý člověk dokázal napojovat. Podobnou moudrost obsahovaly zasvěcení dospělých lidí a dětí, které odpovídaly ukončení vývoje dané etapy života a postoupení do další.

 • 11:30 hod.: Petr Šteflíček – Globální oteplování
  Přednáší Mgr. Petr Šteflíček, přírodovědec, cestovatel. V přednášce popisuje osobní zkušennosti z této cesty, očitá svědectví ze setkání s duchem Altaje a místními zvyky.

 • 13:00 hod.: Vladan Kocián – Staroslovianská Bukvice – co nás spojuje s minulostí a jaké události nejspíš prošly úpravou
  Původní obrazové písmo starých Slovanů a jeho původ. Bukvice otevírá vědomí, rozšiřuje schopnost chápání vědomí a s spojuje nás s Rodem.

 • 14.30 hod.: Petr Synek – Slované v nás. Jaké máme šance pro reálný návrat k slovanským hodnotám?
  Přednáška je sondou do reality ve srovnání s představami. Analýzou faktu se lze dopracovat k návodnému postupu při realizaci obrody společnosti, nebo k predikci formy a rozsahu její destrukce.

 • 16:00 hod.: Ing. Zdeněk Říha – Bílá místa v dějinách Slovanů
  Jak je možné, že oficiální historie nezná nic o Slovanech před 6. stoletím? Byli jsme skutečně primitivové bez písma a znalostí zatímco ve stejné době Řekové psali filozofická díla a počítali aritmetiku? Nahlédněme za oponu těchto konstrukcí.

 • 17:30 – 18:00 hod.: předpokládaný konec

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, přednášky, semináře. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.