Pohanský král – film o příchodu křesťanství na slovanské území

Nedávno proběhl televizí zajímavý film Pohanský král (slovensky Prsteň kráľov)  o setkávání slovanské (védské) společnosti s nově se ustanovující mocí křesťanského světa. Příběh se odehrává na pobřeží Baltu, kde ještě ve 13.století svobodně žili naši předkové podle Védské Kultury. Moc tzv. křesťanského světa se šířila silou meče, násilím a snahou ovládnout svobodný prostor Slovanů.

Pohanský král / Prsteň kráľov
Drama / Historický
Lotyšsko / Velká Británie, 2018, 114 min

Pohansky kral (film, 2018)

Legenda o Namejsově prstenu je příběh, který se odehrává ve 13. století v Semigallii (historický region Lotyšska), kde se mladý Namejs (Edvin Endre) má stát novým králem po smrti regenta Viesturse (Egons Dombrovskis). Umírající král s posledním výdechem na smrtelném loži odevzdává královskou moc do rukou neočekávaného dědice. Ten v sobě musí najít sílu, aby sjednotil svůj lid a odvrátil hrozbu křižáckých výprav. Jen tak mohou ubránit jejich svobodu.

Odkaz na popis: https://www.csfd.cz/film/531730-pohansky-kral/prehled
Odkaz na film: https://www.ulozto.cz/!9HHXFbC8mQUP/pohansky-kral-cz-dabing-avi

Film názorně ukazuje střet obou kultur a to, jak agresivní římská expanze vnášela klíny rozporů a nesvárů mezi slovanské kmeny. Nejprve rozdělit jejich Jednotu, poslat jeden bratrský kmen proti druhému a nejslabší článek využít pro zaprodání své Kultury cizákům. Skrze osvědčené pravidlo “Rozděl a panuj” postupně nově nastupující Západní civilizace rozložila a ovládla prostor svobodných slovanských Držav a svobodný život Slovanů byl nahrazen ničením naší Kultury a zotročením.

Stejně i nyní se současná Západní civilizace snaží plně ovládnout slovanský prostor a zamezit obnově Védské společnosti. Současná Západní společnost se stává čím dál zvířečtější, destruktivnější a parazitující. Slované přináší hlubokou Védskou moudrost, život podle principů Stvořitele (jsou jim známy Kony Stavby Světa) a takové společenské uspořádání, kde se nabývá skutečného Lidství a Člověčenství.

Máme-li správné Poznání a rozlišující klíč, pak rozumíme současné společnosti a to, že jejím blízkým koncem je sebedestrukce a zánik. Zamezit obnově Védské společnosti a Slovanské Kultury se Západní systém snaží všemožnými prostředky. Můžeme to vidět i provozováním tzv. Slovanství za peníze, vyráběním “kněžek” za účelem rozložit proces obnovení Védské společnosti.

Skutečný Slovan se probouzí a to z úrovně své genetické paměti. Je to hluboké spojení s celým svým Rodem, jeho Moudrostí a vnitřní potřebou žít a navazovat na odkaz svých Předků. Slovan Tvoří ze sebe a ze své přirozenosti, tedy přešel z pasivity do aktivity a tím zcela probouzí svůj čakerní systém. Toto bude dělat bez nároků na finanční odměnu. Bude hledat sobě rovné, aby co nejlépe naplnil své vnitřní předurčení.

Destruktivní snahy proti Slovanům je potřeba pečlivě odhalovat, nedávat jim možnost působit tam, kde se naše původní Védská Kultura obnovuje. Jsme v období rána Svaroga, kde odchází podpora Temným silám – našim nepřátelům, a naopak se probouzí Duch a Duše slovanských národů. A ti, kteří se z vlastního rozhodnutí a píle navracejí ke svým Předkům, své Kultuře a Zlaté Cestě Duchovního vzestupu, budou mít čím dál větší podporu Stvořitele.

Sláva Rodu,
Mojmír

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavá videa, Zajímavé články (menu) se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.