Oslava letního dne Boha Kupalu (6.7.2019, Střílky)

Tak oslava Kupaly zkončila a již jsme každý doma. Letos to byla zatím nejkrásnější oslava, jakou jsem zažil. Zažili jsme krásné vyladění se, sjednocení duší, posílení těla i Ducha. Moc děkuji organizátorům her a chorovodů i obřadu, jak nás dokázali vtáhnout do děje, rozhýbat, zažít si nádherné chvíle, aby se naše vědomí mohlo rozšiřovat. Zvláště pak děkuji Pepovi za obřad Kupaly, Mohli jsme si prožít velmi silně Jednotu. Děkuji i za místo, které je prostě nádherné, energeticky přečisté – díky, že společnost Jóga v denním životě nám jej pronajala i se skvělými službami.

Děkuji všem více než 100 účastníkům, kteří přijeli slavit s otevřenou myslí, laskavým srdcem a dobrou vůli ke sjednocení.

Před dvěma lety jsme vyzývali k obnově slovanských písní. A hle! Letos jsme společně zpívali nové písně inspirované naší slovanskou kulturou a také dávné hymny. Písně se můžete také naučit – na stránce s pozvánkou jsme vyvěsili texty i videa s písněmi.

Zdeněk Říha, Slovanská Kultura

Video z oslavy letního dne Boha Kupalu 6.7.2019, Střílky

Kupala na Morave - oltar s Kumiry

Srdečně zveme všechny Slovany slavit Kupalu první víkend v červenci 5.-7.7. Čtvrtý ročník oslavy proběhne na Jižní Moravě v zámeckém parku ve Střílkách.

Společně se propojíme chorovody, pak budeme očišťovat své duše přeskakováním přes oheň, tělo vodou v rybníčku a ducha chozením přes uhlíky. Přineste si s sebou něco, co budete obětovat předkům vhozením do ohně, nejlepší je nějaké jídlo (ne maso!), které jste sami vypěstovali nebo upekli (chléb, koláčky…), protože v něm bude energie vaší práce. Hlavní naší obětí nechť je srdečná píseň a dobrá nálada.

Jsme rádi a vděční, že nám Jóga v denním životě vyšla vstříc a umožnili nám uspořádat oslavu v zámeckém parku ve Střílkách – Zámecká 202, kde budeme mít soukromí a nádherné prostory. Prosím, respektujme jejich pravidla v daném prostoru: není povoleno konzumovat alkohol, maso, kouřit a brát si tam zvířata (v obci je psí hotel). Každý nechť se zarezervuje na ubytování a stravu zde: https://joga.cz/seminar. Možnosti ubytování a stravování jsou: přímo na zámku nebo spát na louce ve vlastních stanech. Jídlo si můžete přinést své nebo si zarezervovat na zámku. Rezervace se provádí pro každého člověka zvlášť, děti mají levnější variantu, kliknutím na “seminář” a výběrem z variant:

  • ubytování buď ve vlastním stanu nebo v zámku (s vlastním spacákem nebo lůžkovinami od nich), ceny mají dobré: dospělý: ve stanu 90 Kč, v zámku s vlastním spacákem 200 Kč, s jejich lůžkovinama 260 Kč. Děti 55 – 150 – 210 Kč. Dítě do 3 let zdarma. K dispozici je vždy možnost sprchování.
  • jídlo: snídaně: 70 Kč, oběd: 95 Kč, večeři: 80 Kč. Děti 42 – 72 – 45 Kč. Děti do 3 let zdarma.

Prosím, vytvořte si tam pro každou osobu účet, objednejte a zaplaťte předem. Děti se mohou přihlásit bud pod vlastním účtem nebo v rámci přihlášeni rodiče v záložce “Můj účet” a “Spravované osoby” je možné zadat další členy rodiny. V případě objednání ubytování pouze na jednu noc uveďte tuto skutečnost prosím do poznámky a uhraďte prosím částku za ubytováni pouze v poloviční výši (systém všem automaticky počítá 2 noci).

Další možnost je jídlo ve vegetariánské restauraci Tilak přes ulici, vaří tam moc dobře.

Na louce budeme mít partystan a nachystáme stůl na občerstvení formou sdílení, tak kdo může, doneste nějakou nemasovou drobnost na společný stůl. Je vhodné být ve světlém oděvu, ideálně slovanská košula, ale stačí i bílé tričko (bude možné si zakoupit trička nebo lněnou košulu). Kdo by chtěl něčím přispět do společného programu, nechť se ozve, díky!

Program bude:

  • v pátek od 17 se sejdeme a budeme čistit rybníček a chystat a povídat u ohně
  • v sobotu dopoledne můžeme chystat, besedovat, cvičit písně a od 13 do 17 budou chorovody, po večeři od 19 bude obřad
  • v neděli si dopoledne popovídáme a rozjedeme se domů

Prostory a bytosti se na nás již těší:

Kupala na Morave - Strilky, louka

Prosím, naučte se písně, které budeme zpívat:

SLAVJANÉ PROBUĎTE SE
SLAVJANÉ, SLAVJANÉ PROBUĎTE SE,

NÁROD NÁŠ V SRDCI SVÉM SVĚTLO NESE,
SVĚTLO NESE ROZSVICUJE,
ŽIVOTA CESTIČKU UKAZUJE.

TAK POĎME POSPOLU DO TYCH DĚJŮ,
KDE VŠECI ZROZENÍ SE JEN SMĚJŮ,
DUŠE ŠŤASTNÁ, PLESÁ SRDCE,
ZEMĚ OČEKÁVÁ VAŠE RUCE.

ROZSÉVEJTE SÉMĚ NEJEN CHLEBA,
V SRDCI BY VSKLÍČILO CO JE TŘEBA,
BUĎTE DOBŘÍ HOSPODÁŘI,
PŘINÁŠÍME SVĚTLO AŤ SE DAŘÍ.

Webová stránka organizátora a texty písní pro oslavu: https://slovanskakultura.cz/udalosti/254-kupala-na-morave-6-7

~ ~ ~

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, přednášky, semináře se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.