Občina Jaroměřice

Kolace na oslavu Boha KOLADUV úvodu bych představil naši Občinu, i když z pohledu minulosti jí vlastně ještě nejsme, tak z pohledu přítomnosti ji již tvoříme a z pohledu budoucnosti vidíme mnoho Velkých Rodů, které tuto Občinu znovu žijí.

Dějiny malé obce, která leží na pomezí Čech a Moravy zapadající do oblasti tzv. Malé Hané, sahají do dávné minulosti a silný duch Jaroměřiců, jak se nazývali obyvatelé tohoto místa, zde zůstává po tisíce let až do dnes.

My, jenž jsme součástí tohoto dědictví a to přímo či nepřímo a přivádíme toto energeticky silné místo znovu k životu pro Slávu našich Slavjanských Předků.

Život Občiny

Jako jednotlivci tvoříme společně to, na co máme a dostáváme sílu. Tak aktivně navštěvujeme akce a oslavy, které pořádají naše příbuzné Občiny, abychom tak podpořili jejich snažení, a tohoto samého daru se dostává i nám od ostatních Občin, když pořádáme již druhým rokem oslavu Matky Země a Lady Velké Matky vesmíru. Těšíme se, že i v tomto roce budeme moci přivítat v naší Občině naši duchovní rodinu a hosty, zájemce o tuto událost. V minulém roce 7527 jsme tento svátek slavili v náručí naší Velké hory „JASNA“, která nám dala mnoho dalších sil do dalších dnů.

Byly to povzbuzující dny strávené v plodném duchu harmonie, nových setkání a růstu ve všech oblastech. Děkujeme všem, kteří nám v tomto snažení pomáhají a i nadále nás budou podporovat svou přítomností či podílením se na programu v tomto létu 7528.

Oslava Matky Zeme a Matky Ladusky (Jaromerice)
Kruh sily muzu - Kupala 7528 Strilky
Zdeslav (Jaromerice)

Zdeslav se snažím rozvíjet a probouzet ducha slovanských mužů aby byli schopni znovu ucítit jednotu a spolupráci, která je v nich zatím ukryta a znovu tak dokázali sladit své životy s rytmem Slavných Předků pocházejících z Našich Světlých Rodů. K tomu používáme hry, které byly známy ještě našim dědům a ve kterých je ukryta velká moudrost. Tento kruh síly mužů (VAR) zařazujeme jako součást chorovodů, kde muži, kteří tímto kolem již prošli, cítí větší sladěnost s ženskou energií a jsou tak schopni s ní více a lépe spolupracovat. Mimo tuto činnost se věnuji i skládání písní které mám možnost občas i zazpívat na různých místech setkání.

Saty - rucni vysivka (Jaromerice)
Slavjanske hodiny (Jaromerice)

Se svou ženou také tvoříme slovanské oděvy ze lnu, které zdobíme jak ruční tak strojovou výšivkou našich oberežných ornamentů na přání. Snažíme se, aby tyto oděvy měly svou uspořádanost a byly co nejvíce součástí individuality toho, který tento oděv nosí. Nechceme tvořit hromadnou výrobu nebo to, co si můžete pořídit někde jinde. Život všech Slavjanů je pestrý ve všem co konají a proto mezi nimi nejestvuje konkurence.

Na fotkách můžete vidět něco málo z našich výrobků, práce a činnosti. Zatím nemáme stránky, ale i tato forma prezentace naší Občiny na stránkách „Slovanské košile“ ukazuje, že každým kouskem Našeho konání začínáme tvořit prostor, který je v souladu s uspořádáním našeho Boha Roda. To je směr kam jdeme jako rozrůstající se Občina. Rádi se setkáme s těmi, kteří si chtějí popovídat o slovanství, o tom, jak žijeme v dnešním světě a třeba se i potkáme na Oslavě Matky Země a Matky Ladušky která se bude konat u nás v Jaroměřicích 16.5.2020 to je 34 Eijletu 7528.

Žít správným způsobem pro nás znamená nejdříve Vědět co to „správně“ je a teprve potom můžeme začít svůj správný život začít pomalu žít. Vědění je počátkem moudrosti a moudrost je počátkem velkého života.

Dotazy a kontakt: obcinajaromerice@seznam.cz

Za občinu Jaroměřice Zdeslav Chvojka

~~~

Přehled dalších Občin: Slavjanské Občiny představují své Tvoření

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavé články (menu) se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.