Den Boha Velese (29. 2. 2020, Holešov)

Den Boha Velese

Den Boha Velese

Sobota 29. února 2020 v 14:00 až 18:00 h.

Zveme Vás na svátek Boha Velese v zámecké oboře v Holešově. Sraz ve 13:30 h. na parkovišti před zámkem.

Nejdříve se budeme věnovat chorovodům a společným hrám, později proběhne samotný obřad. Dále bude program pokračovat malým pozastavením nad Slovanskou Zdravou.

Pokud se chcete oslavy zúčastnit napište prosím sms na tel.: 605 319 694 (popř. kolik Vás přijede).

Občina Holešov

Mapa parkoviště:

mapa Holesov - parkoviste pred zámkem

Podrobné a aktuální informace: Facebook pořadatele oslavy

 ~~~

Den Boha Velese

Svátek Boha Velese se slaví 37. Gejletu to je 27.-28.února. Veles je ochráncem čertogu Vlka a jeho posvátným stromem je topol. Jeho jméno je spojením obrazů ВЕЛкий ЕСть-VELiký jESť, druhým jménem se nazývá ВОЛОС-VOLOS, což značí ВОЛ-VOЛ moc, síla a С-S světlo. Bůh Veles je známý mnohým národům, z nichž každý jej zve jiným jménem. Je to například Veli (Německo), Velnias/Vielona (Litva), Velns/Vels (Lotyšsko), Veles (Česko, Slovensko a Rusko), Vala (Indie), Belenos/Beli (Keltové), Berbaš doslovně medvědí hlava (skýtsky), AC- ирис- AS- iris egyptský znamená Bůh AS irijský. Irij v staroruštině znamená ráj. Veles je Bůh z rodu Asů.

Bůh Veles ochraňuje chovatele skotu a hospodářských zvířat, jakož i západní slovany. Ve skotsku se nachází oblast nesoucí jeho jméno Wales. Bůh Veles stráží nebeskou bránu mezisvětí do přečisté Svargy. Propouští jen duše těch zesnulých, kteří položili svůj život na ochranu rodů, zemí našich otců a dědů, či při ochraně staré víry, jakož i těch jež usilovně a tvořivě pracovali v prosperitu svých rodů. I duše těch kteří s čistým srdcem plnili dva velké principy. Svatě si ctít Bohy a Předky a žít podle svědomí v harmonii s přírodou.

Více na stránce: Den Boha Velese

 ~~~

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, přednášky, semináře se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.