Návrh zákona o očkování proti Covid-19 a můj postoj občana ČR (Ing. Mojmír Mišun)

Dne 26. listopadu 2020 jsem se rozhodl jako občan ČR vyjádřit k připravované změně zákona ohledně očkování proti koronaviru.  Proto jsem využil možnost oslovit vybrané členy Vlády ČR a poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a poslat jim mail.

Navrh zakona o ockovani proti Covid-19 a muj postoj obcana CR

Obsah mailu je následovný:

Předmět: Návrh zákona o očkování proti Covid-19 a můj postoj občana ČR

Vážený pane poslanče, Tomio Okamuro [jména jednotlivých adresátů…],

do Poslanecké sněmovny brzy doputuje vládní návrh zákona o očkování proti onemocnění COVID-19 a o změně zákona č. 48/1997 Sb. Mám důvodné obavy, na základě mediálních vyjádření členů vlády a dosavadního vývoje situace okolo koronaviru, že očkování bude podmínkou pro výkon řady lidských práv a základních svobod. Nejde jen o cestování, ale o mnohé další z běžných lidských činností.

Takové je řešení je nepřípustné a neexistují žádné jiné garance, než jasné uzákonění záruky přímo v předkládaném zákoně, že k ničemu takovému nedojde. Můžete argumentovat jakkoli, faktem vždy zůstane, že od března 2020 došlo k takové degradaci občanů na pouhé objekty, vůči kterým se vykonává státní moc, že se jako občan cítím mimořádně ohrožen a bez možnosti hájit zájmy své a svých blízkých. V dnešní době proto nestačí pouhé nezávazné přísliby, že se nic takového nestane. Nikdo z nás by nikdy nevěřil, že vláda udělá zlomek toho, co už během posledních měsíců udělala. Přesto se to všechno stalo.

Níže posílám pozměňovací návrh k předkládanému zákonu o očkování proti Covidu:

„Očkování je dobrovolné. Podstoupení očkování nesmí být žádným způsobem vymáháno ani nesmí být očkováním podmíněn výkon základních lidských práv a svobod.“

Jestliže má být očkování skutečně dobrovolné, nebude zakotvení mnou navrhovaného paragrafu žádným problémem. Půjde přece jen o deklaraci faktu a proti tomu nemůže nikdo nic namítat. Zbytečné to ale rozhodně není. Lidé potřebují vědět, že jsou stále těmi nejdůležitějšími a že mohou o svém zdraví a o své budoucnosti rozhodovat sami a svobodně. Jestliže jsou záměry vlády ve skutečnosti jiné a můj „informovaný souhlas“ se zdravotním výkonem má být v budoucnu tvrdě vymáhán skrze výhrůžky, pak je nutné, aby se o této skutečnosti vedla zásadní debata právě na půdě Parlamentu.

Děkuji vám.

S úctou
Ing. Mojmír Mišun
Občan České republiky

Mail je možné poslat na jednotlivé poslance dla vlastního výběru. Já jsem jej poslal na tyto adresy:

  1. Andrej Babiš (poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda vlády) Mail: babisa@psp.cz
  2. Jan Blatný (ministr zdravotnictví) Mail: ministr@mzcr.cz
  3. Robert Plaga (ministr školství, mládeže a tělovýchovy) Mail: ministr@msmt.cz
  4. Tomio Okamura (poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR) Mail: okamurat@psp.cz
  5. Lubomír Volný (poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR) Mail: volnyl@psp.cz

Současně jsem požádal poslance Lubomíra Volného o sledování, zda mu tento mail došel a jak budou na můj a podobné maily reagovat poslanci Poslanecké sněmovny.

Ing. Mojmír Mišun
Občan České republiky
www.Slovanskakosile.cz

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavé články (menu) se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.