Změna uspořádání světa skrze změnu sil mezi G7 a BRICS

Úpadek Západní civilizace je zcela zřetelný a mnohé to znamená i pro nás – zejména v blízké budoucnosti bude pád této civilizace vidět v celé společnosti. Jednoduše jde o to, že z pozice egoistického a sebestředného anglosaského pohledu se Západ jeví pupkem středem světa. Avšak z vnějšího pohledu mimo tuto uměle vytvořenou propagandu je dojem zcela jiný. Stále chtějí být Slované ve střední Evropě součásti úpadku západní civilizace?

Základní rozdíl mezi krajinami G7 a BRICS

Pro vůdce západního světa je důležité, aby nevidomí a nevědomí občané si neuvědomovali, že jsou otroci ve vlastním státě a jsou vlastněni majiteli nadnárodních korporací. Státy G7 (777 miliónů populace, 12% populace) jsou soukromé korporativní seskupení, které slouží zbohatnutí vlastníkům korporací a nikoliv státu a jejich obyvatelů. To je hlavní úloha politiků, novinářů, tink-tanků, nadací, škol a médií. Pracují skrze překrucování pravdy a potlačování svobody projevu a národních hodnot.

Násilnými nařízeními EU, Bruselu, NATO, GLOBSEC směřují k omezování práv člověka, vykořisťování člověka člověkom, se snahou chtít diktovat zbývající 90% světové populaci své zvrácené mechanizmy a názory.

Krajiny BRICS (40% světové populace), chrání své národní bohatství, tradice a vlastní občany, a snaží se jim vytvářet sociálně spokojenější, spravedlivější způsob života na principech Bratstva – rovnosti – svobody a ochrany národních a lidsky-právních hodnot.

Počet obyvatelů krajin BRICS je 3,5 miliardy plus 67 přistupujících a pozorovatelských krajin s dalším počtem obyvatelů 2,8 miliardy.

BRICS se vztahuje na krajiny Brazílie, Ruská federace, India, Čína a Jižní Afrika, které spolu tvoří více jak 40% světové populace a 27% světového HDP.

Alžír, Egypt, Indonésie, Kazachstán, Kambodža, Malajzie, Senegal, Thajsko, Uzbekistán, Fidži a Etiopie se připojili k rozšířenému formátu BRICS+. Ve střednědobém horizontu se chtějí k BRICS připojit také Indonésie, Turecko a dokonce i Mexiko. BRICS+ by pak představoval téměř dvě třetiny světové populace, zatímco země G7 – včetně EU – by měly pouze 12 procent.

Nadvláda Západní civilizace na světem už skončila

Opakovaně se tvrdí, že státy G7 jsou „nejdůležitější průmyslové země“, a tedy obecně nejdůležitější země světa. Při bližším zkoumání však zjistíte, jak je toto tvrzení mylné.

NATO (G7) vs BRICS (lidri seskupeni)

  • Na začátku 20. století tvořili obyvatelé Západu 44% světové populace, dnes je to 11%
  • V roku 1900 vyrobil Západ 77% veškerého tovaru, v roku 2013 to mělo být už jen 30%
  • Po 2. světové válce vlastnil Západ 45% globální vojenské síly, v roce 2020 už Západ vlastnit pouze 10% globální vojenské síly

BRICS rozpracovává otázku vytvoření mezinárodní rezervní měny na základě koše měn svých zemí. Prohlásil to ruský prezident V. Putin pro účastníky obchodního fóra BRICS. Rusko má s USA obrovské historické zkušenosti, ví, že USA už nemají rezervy a prohospodařily své bohatství.

Před našimi očima se reorganizuje světový systém spolužití krajin a národů s různými hodnotami

„Hodnoty západní demokracie“ byly vždy „trojským koněm“ pro cílové krajiny, které chtělo USA převzít pod svou politickou, vojenskou a ekonomickou kontrolu.

A co je nejdůležitější, Západ ukázal celému světu svou arogantní, takřka nacistickou podstatu, považujíce se za exkluzívní součást obyvatelstva Země. Doteď byla taková pozice odůvodnitelná jen technologickou převahou, schopností pokračovat v drancovaní cizích přírodních zdrojů a využívat lacinou pracovní silu ve svých bývalých koloniích v Asii, Africe a Latinské Americe.

Když Spojené státy v nějaké krajině zorganizovaly státní převrat, aby tam umístily svou loutkovou vládu, zkorumpované média to nazvaly „vítězstvím demokracie“ a když se v té stejné krajině dostal k moci národně orientovaný vůdce, byl okamžitě označen za „diktátora“ a obyvatelstvo bylo jednoduše bombardováno, krajina byla zpustošena a přeměněna na chaos.

Anglosasé si šikovně podmanili EU, krásnými slovy se přihlásili se i Rusku, rozsekali ekonomickou, kulturní, jazykovou a historickou jednotu slovanského světa, podplatili a zkorumpovali naši „elitu“.

Dnes, když z monstra odpadly barevné obaly „západních demokratických hodnot“, musíme chránit náš životní prostor, zachovat národy s jejich hodnotami a vytvořit na Západě nezávislou technologickou suverenitu, schopnou v budoucnosti konkurovat na mezinárodním trhu.

Summit Konference o opatřeních pro interakci a budování důvěry v Asii (CICA) z 12. – 13. října 2022

Vladimir Putin se zúčastnil šestého summitu Konference o opatřeních pro interakci a budování důvěry v Asii (CICA). Setkání lídrů se konalo 12. až 13. října 2022 v Astaně, hlavním městě Kazachstánu.

Výňatek z proslovu Vladimira Putina:

Dnešní setkání se koná na pozadí velkých změn v globální politice a ekonomice. Svět se stává skutečně multipolárním a velmi znatelnou, ne-li klíčovou roli v tom hraje Asie, kde sílí nová mocenská centra.

Do všech těchto procesů se aktivně zapojuje i Rusko. Stojíme za rozvojem a prosperitou Asie a za tímto účelem vytvoření širokého otevřeného prostoru pro vzájemně výhodnou obchodní a investiční spolupráci, pro rozšiřování a prohlubování kooperačních vazeb v různých odvětvích ekonomiky.

A samozřejmě společně s dalšími asijskými státy děláme vše pro to, abychom vytvořili systém rovné a nedělitelné bezpečnosti založený na všeobecně uznávaných principech mezinárodního práva Charty OSN.

Rusko ze své strany vynakládá maximální úsilí, aby poskytlo kritické produkty zemím v nouzi. Vyzýváme k odstranění všech umělých, nelegitimních překážek pro obnovení normálního fungování globálních dodavatelských řetězců s cílem řešit naléhavé problémy v oblasti potravinové bezpečnosti.

Stejně jako mnoho našich partnerů v Asii se domníváme, že je nutné zahájit revizi principů globálního finančního systému, který po desetiletí umožňoval samozvané tzv. zlaté miliardě, která pro sebe uzavřela veškeré toky kapitálu a technologií, do značné míry žít na úkor druhých.

Rád bych upozornil na skutečnost, že Rusko společně s Čínou vypracovalo návrh společného prohlášení právě probíhajícího summitu o spolupráci při zajišťování bezpečnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Na závěr také zmíním význam posílení multilaterální spolupráce států účastnících se jednání v sociální, kulturní a humanitární oblasti, při podpoře mezicivilizačního dialogu a kontaktů mezi lidmi.

Zdroj: https://cz24.news/putin-soucasny-financni-system-umoznil-vykrmit-zlatou-miliardu-na-ukor-ostatnich

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavé články (menu) se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.