Mnislav Zelený: multikulturalismus skončil, západu nic nedlužíme

Nadčasový pořad s Mnislavem Zeleným o rozdílných kulturách a milosti západní a východní civilizace. Velmi zajímavé postřehy jsou od 7 minuty.

Mnislav Zelený (*3.8-1943), je český etnolog, spisovatel a publicista. Hlavním předmětem jeho zájmu jsou indiánské kmeny Latinské Ameriky, především Amazonie. Kromě kulturní antropologie ho zajímá též archeologie, historie a současné poměry v zemích Jižní Ameriky, kam podnikl řadu poznávacích i badatelských cest, při nichž pořídil i mnoho fotografií. Při svém pobytu mezi indiány v roce 1989 byl adoptován do kmene Jawalapiti a získal indiánské jméno Atapana (česky List zelené palmy), které používá jako součást jména i ve své publikační činnosti. V letech 1996–2001 byl velvyslancem České republiky v Kolumbii a Ekvádoru.

Ano – Atapana není na nikom závislý a tak může být nekorektní a říci svůj názor, což redaktorku poněkud rozhodilo. (a nás moc potěšilo!)

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.