OSN ohromila Západ prohlášením o nezákonnosti protiruských sankcí

aktuality_odjinud - v OSN o nezakonnosti protiruskych sankci

V Organizaci spojených národů byly protiruské sankce nazvány nezákonnými z několika důvodů. Příslušné prohlášení učinil na mezinárodní tribuně zástupce OSN Idris Džazairi.
Podle jeho slov uškodily sankce, uvalené na Ruskou federaci, zemědělství Evropy i Ruska, ale postoj Moskvy se v ukrajinské otázce nepohnul z místa. Džazairi zvláště zdůraznil, že když omezující opatření vedou k negativním důsledkům pro strany, které nemají přímý vztah ke konfliktu (válka na Donbasu), jsou tyto sankce nezákonné.

Úředník mezinárodní organizace soudí , že v důsledku sankcí na obou stranách byla porušena lidská práva, protože byly způsobeny ekonomické škody zemím, a tedy obyčejným občanům těchto zemí. Domnívá se, že v takových případech je třeba předložit škodu těm stranám, které tato omezení zavedly. 

Džazairi vyzval všechny země světa, aby se zřekly jednostranných opatření vlivu, protože nejsou v současných podmínkách efektivní. Připomeňme si, že rakouská agentura vyčíslila ztráty EU kvůli sankcím na 30 miliard eur. Více než 11 miliard eur připadlo na Německo.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Zdroj: www.novarepublika.cz/2017/10/osn-ohromila-zapad-prohlasenim-o.html

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.