Putin hovořil o hrdinství majora Filipova, padlého v Sýrii

hrdinstvi majora Filipova

Major Roman Filipov, který padl v Sýrii, projevil hrdinství a oddanost své vlasti, můžeme ho přirovnat k hrdinům Velké vlastenecké války, řekl Putin u příležitosti předání státních vyznamenání v Kremlu.

„Vybral si těžké povol, pokračoval v díle svého otce, stal se vojenským letcem,” řekl Putin.

Zdůraznil, že Roman Filipov během let svého studia, během let služby na Dálném Východě a během válečných operací v Sýrii byl pro své spolubojovníky opravdovým bojovým druhem.

„Čelil nerovnému boji s teroristy, nevzdal se, neustoupil. Máme plné právo přirovnat ho k hrdinům, k obráncům Brestské pevnosti, obráncům Moskvy, Stalingradu. Protože nezáleží na historickém kontextu, nezaleží na době, ve které žijeme, život člověka na zemi je jenom jeden. Pokud člověk je ochotný jít do konce, obětovat se v zájmu svého národa, je to nejvyšším projevem statečnosti a hrdinství, oddanosti své vlasti”, dodal Putin.

Prezident předal příbuzným padlého vojáka Zlatou hvězdu Hrdiny Ruska.

Otec Filipova ve své odpovědi poděkoval Putinovi za pozvání do Kremlu a za slova podpory rodině zabitého majora.

„Roman od svého mládí snil o kariéře vojenského pilota, jeho sen se splnil. Chápal, co znamená důstojnická čest a důstojnost. Bojoval s největším zlem — mezinárodním terorismem. Splnil svou povinnost až do konce.” řekl Nikolaj Filipov.

Poděkoval všem a dodal, že je pyšný na svého syna a ruskou armádu.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201802236845326-putin-hovoril-o-hrdinstvi-majora-filipova

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.