Vojenský expert Štefec: KINŽAL DOPADL PŘESNĚ TAM, KAM MÍŘIL

ČESKO: Nevím, jak přišla naše média na neustále omílaných „šest sestřelených Kinžalů“ a z nich implikovanou „katastrofu pro Kreml“. Realita je nejspíš trochu jiná, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Pokud totiž mohu věřit zpravidla velmi dobře informovanému a věcnému odbornému časopisu (a serveru) MILITARY WATCH (obvykle mu věřím, protože uvádí důvěryhodné a křížově ověřené informace), tak ukrajinská PVO nejenže nedokázala sestřelit ANI JEDEN Kinžal, ale když už uviděla ten poslední, který útočil přímo na baterii Patriotů v Kyjevě (ty předchozí vůbec nezachytila), odpálila proti němu celkem 32 (!) raket bratru rodnému za 96 miliónů dolarů, aniž si jen škrtla.

Výsledek? Kinžal dopadl přesně tam, kam mířil a zničil jak řídicí systém Patriotu, tak pět odpalovacích zařízení. Takže bych s tím jásáním nad „špičkovými americkými zbraněmi“ brzdil. Propad akcií Raytheonu, výrobce systému Patriot, po úspěšném ruském útoku ledacos naznačuje. Důvěra v Patriot a tudíž i ochota méně ochotných „spojenců“ ho za neskutečné peníze nakupovat bude zřejmě také klesat, úměrně těm akciím. Reklama není vše. Důležité jsou výsledky. A ty, jak se ukazuje, nejsou příliš povzbudivé.

To ale nejspíš nebude paní Černochové bránit v tom, aby nám alespoň 2-3 baterie od Raytheonu za nějakou tu miliardu nekoupila. Ať jim ty akcie zase stoupnou, ne? Vrtulníky, které má ve výzbroji jen americká námořní pěchota a my, superstíhačka, která příliš nestíhá … Co se s tím budeme párat! Spojenci si přece musí pomáhat! Ať to stojí, co to stojí. Ty druhé. Nás.

ZDROJ: FB Jaroslav Stefec

~~~

Zdroj: https://cz24.news/vojensky-expert-stefec-kinzal-dopadl-presne-tam-kam-miril

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.