Přes 1600 vědců – včetně nositelů Nobelovy ceny – se již postavilo proti klimatické agendě

EU: Klimatický podvod je základem současné politiky EU.

Cílem této politiky je likvidace životní úrovně, deindustrializace, ztráta potravinové bezpečnosti a zavádění „klimatických koncentráků“ v 15minutových chytrých městech. Varovným mementem by pro nás měla být situace na Srí Lance, kde se v malém ukázalo co se chystá nejen pro celou EU, ale také pro mnohé další země, jejichž vlády se rozhodly prosadit extrémně škodlivou klimatickou agendu.

Zatímco establishment má oporu ve zkorumpovaných rádoby „vědcích,“ tak ti odvážnější vědci, kteří se staví proti zelené sebevraždě, vytvářejí stále širší alianci odpůrců ve snaze odvrátit politiku založenou na klimatickém šílenství. Podpisem Světové deklarace o klimatu již 1 609 vědců z celého světa vyslalo jasný signál proti klimatické panice, kterou současný politický establishment živí.

Manifest Johna F. Clausera říká: Jasná zpráva: žádná klimatická krize neexistuje. Počet kritických vědců, kteří se již nepodřizují dogmatu o údajně člověkem způsobené změně klimatu, roste. Na rozdíl od toho, co se tvrdí v mainstreamu, sotva kdo pochybuje o tom, že klima se v průběhu staletí a tisíciletí neustále měnilo (a mění). Problematický je naopak názor, že by to měli být pouze lidé – přesněji: jejich emise CO2 –, kdo způsobuje klimatické změny…

A to dokonce prý do takové míry, že Země bude brzy prakticky neobyvatelná, ledaže by existovalo bezprecedentní přerozdělování poháněné biliony peněz z daní.

Signatářům Světové deklarace o klimatu je jasné, že tato nebezpečná tvrzení jsou založena čistě na chybných modelovacích pokusech. Toto říká manifest:

Každý, kdo věří výsledkům klimatického modelu, věří tomu, co stavitelé modelů zadali. To je právě problém dnešní klimatické diskuse, pro kterou mají klimatické modely ústřední význam.

Klimatická věda se zvrhla v diskuzi založenou spíše na přesvědčení než na zdravé sebekritické vědě. Neměli bychom se zbavit naivní víry v nevyzrálé klimatické modely?

Kritický manifest dosud podepsalo celkem 1609 vědců. Zvláště velké množství jich pochází ze zemí, jako je Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Spojené království a Spojené státy, kde je v současné době klimatická agenda zvláště propagována.

Jedním z nejnovějších signatářů je John F. Clauser, který v roce 2022 obdržel Nobelovu cenu za fyziku. V nedávném projevu označil IPCC za jeden z nejhorších zdrojů nebezpečných dezinformací a prohlásil: „Pozor: Pokud děláte dobrou vědu, může vás to zavést do politicky nekorektních oblastí. Ale dobrý vědec by se tím neměl nechat zastavit.“

Clintel, který inicioval Světovou deklaraci o klimatu, se chce stát alternativou k IPCC. Více se soustředí na fakta, přičemž kategoricky nevylučuje určitý lidský vliv na klima, ale zdůrazňuje, že současné mírné oteplení je nejen mnohem slabší, než předpovídá IPCC, ale je také normální vzhledem ke konci Malé doby ledové v roce 1850.

K obsahu CO2 v ovzduší uvádí:

CO 2 není znečišťující látka. Je nezbytný pro veškerý život na Zemi. Fotosyntéza je požehnáním. Více CO 2 je prospěšné pro přírodu, ozelení Zemi: další CO 2 ve vzduchu podpořilo růst celosvětové rostlinné biomasy. Je také dobrý pro zemědělství, zvyšuje výnosy plodin po celém světě.

Klimatická krize neexistuje, přírodních katastrof nepřibývá, CO2 není zabijácký plyn a panika a alarmismus jsou nevhodné a škodlivé. Prohlášení uvádí:

Naše rada evropským lídrům je, že věda by se měla snažit o mnohem lepší pochopení klimatického systému, zatímco tvůrci politik by se měli zaměřit na minimalizaci potenciálních škod na klimatu tím, že upřednostní adaptační strategie založené na osvědčených a dostupných technologiích.

Přizpůsobení se klimatickým podmínkám je vždy účinné, bez ohledu na příčinu.

Opatření „nulového uhlíku v roce 2050“ jsou proto pro vědce zastaralá, protože jsou založena na přílišném zveličování vlivu skleníkových plynů a v konečném důsledku přinášejí světové populaci jen utrpení, aniž by poskytovala řešení problémů, které by mohly v budoucnu nastat.

Na závěr skupina uvádí:

Světová deklarace klimatu (WCD) spojila velké množství kompetentních vědců z celého světa. Značné znalosti a zkušenosti této skupiny jsou nepostradatelné pro dosažení vyváženého, ​​nezaujatého a kompetentního pohledu na změnu klimatu.

Od této chvíle bude skupina fungovat jako „Global Climate Intelligence Group.“ Skupina CLINTEL bude vládám a společnostem po celém světě poskytovat vyžádané i nevyžádané rady o změně klimatu a energetické transformaci.

~~~

Zdroj: https://cz24.news/pres-1600-vedcu-vcetne-nositelu-nobelovy-ceny-se-jiz-postavilo-proti-klimaticke-agende

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.