Reuters: Putin řekl Carlsonovi, že Rusko nemá zájem napadnout Polsko. Porážku Ruska označil za zcela nemožnou

RUSKO: Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek řekl, že Rusko bude bojovat za své zájmy, ale nemá zájem rozšířit válku na Ukrajině do dalších zemí, jako je Polsko a Lotyšsko. Porážku Ruska na Ukrajině Putin označil za nemožnou. Uvedl ve více než dvouhodinovém interview s Tuckerem Carlsonem, Jde o první rozhovor ruské hlavy státu s americkým novinářem od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022. O rozhovoru informovala agentura Reuters.

Carlson položil Putinovi otázku, zda si dokáže představit scénář, v němž by poslal ruské vojáky do Polska, členské země NATO. „Jen v jednom případě, pokud Polsko zaútočí na Rusko. Proč? Protože nemáme zájem o Polsko, Lotyšsko ani nikde jinde. Proč bychom to dělali? Prostě nemáme žádný zájem,“ odpověděl Putin.

Komentoval také o válce na Ukrajině. „Objevily se řeči o…strategické porážce Ruska na bojišti,“ cituje AFP ruského prezidenta. „Podle mého názoru je to z definice nemožné. Nikdy se to nestane,“ řekl Putin.

Rozvedl svůj názor na mírová vyjednávání s Ukrajinou v prvních měsících invaze. Podle Putina tehdy rozhovory téměř dospěly do finále. „Poté, co jsme stáhli naše vojska z Kyjeva, druhá strana dohody zahodila a následovala pokyny evropských zemí a USA, aby bojovala proti Rusku až do hořkého konce,“ sdělil ruský prezident. Na rozdíl od něj pokládá ukrajinské vedení bitvu u Kyjeva za vítězství napadené země.

Rozhovor se uskutečnil v úterý v Moskvě a byl odvysílán na tuckercarlson.com. Putin mluvil rusky a jeho vyjádření byla tlumočena do angličtiny. Začal dlouhými poznámkami o vztazích Ruska s Ukrajinou, Polskem a dalšími zeměmi.

Kreml uvedl, že Putin souhlasil s rozhovorem s Carlsonem, protože přístup bývalého moderátora Fox News se lišil od „jednostranného“ zpravodajství o ukrajinském konfliktu na mnoha západních zpravodajských kanálech.

Carlson má úzké vazby na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, který by měl být kandidátem Republikánské strany v listopadových prezidentských volbách v USA.

Trump vyzval k deeskalaci války na Ukrajině, ve které Bidenova administrativa silně podporovala vládu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, a zpochybňoval účel miliard dolarů pomoci poskytnuté Spojenými státy Ukrajině.

Carlson řekl, že velká část západního zpravodajství o válce je zaujatá ve prospěch Kyjeva.

ZDROJ: Reuters / Echo24 / AFP

~~~

Zdroj: https://cz24.news/reuters-putin-rekl-carlsonovi-ze-rusko-nema-zajem-napadnout-polsko-porazku-ruska-oznacil-za-zcela-nemoznou

 

Putin dobývá svět díky rozhovoru s Carlsonem, za den ho vidělo víc než 145 milionů lidí

RUSKO, 9. února 2024, echo24.cz: Během necelých 24 hodin od svého zveřejnění stihl rozhovor moderátora Tuckera Carlsona s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nasbírat vysoký počet zhlédnutí. Rozhovor byl ve Spojených státech oficiálně přístupný v pátek na řadě sociálních sítích včetně X, YouTube nebo přímo webových stránkách Tuckera Carlsona a Kremlu. Přesný počet nelze určit, jelikož Carlson a Kreml nezveřejňují statistiky. Součet zhlédnutí rozhovoru ze sociálních sítí ovšem činí zhruba 145 miliónů.

Celý článek: https://cz24.news/putin-dobyva-svet-diky-rozhovoru-s-carlsonem-za-den-ho-videlo-vic-nez-145-milionu-lidi

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.