HYSTERIE A ZÚFALÝ PROTEST USA. Rusko srazilo k zemi americkou vojenskou družici a další tři vyřadilo z provozu

USA / RUSKO: USA zaslaly Rusku oficiální protest. Veřejně jej přednesl člen nejvyššího vojenského vedení – generál Thompson. Tvrdí: v důsledku odpálení ruské rakety Nudol byly zneškodněny hned čtyři americké vojenské družice. Sám generál přitom zdůrazňuje, že k přímému zásahu nedošlo.

Američany vyplašil už první test protirakety systému „Amur“, který nazvali zabijákem satelitů a která, jen tak mimochodem, dosud nemá ve světě obdoby. Následně vyvolali hysterické pozdvižení poté, kdy v roce 2018 jeden z prvních následníků tohoto systému – „NUDOL“ zlikvidoval na vzdálenost 550 km vysloužilou sovětskou družici řady Kosmos. A posledně jmenovaný systém zanedlouho plně nahradí předchozí „Amur“

S velkým uspokojením tedy představujeme hlavního hrdinu dnešního našeho zvěstování – raketu „NUDOL“

Jde o projekt založený ještě v SSSR, určený k likvidaci objektů na orbitálních drahách kolem Země. Cílem mohou být útočící rakety, orbitální stíhače a také satelity. Vývoj projektu „NUDOL“, stejně jako ostatní projekty protidružicové obrany, byl zastaven z příkazu prezidenta Jelcina na základě požadavku USA.

Poprvé byla tato raketa vypuštěna v roce 2019 a hned poté začala hysterie USA kolem ní, poté, co – dle jejich sdělení – tato raketa odklidila dva supertajné americké satelity, přičemž bez jejich přímého fyzického zasažení.

Jak je „sundala“, v čem je tajemství „NUDOLu“? Ruská raketa má k dispozici unikátní bloky radioelektronického boje (REB), které dokáží přesně identifikovat umístění vojenských satelitů USA a NATO a trvale je neutralizuje. Takové technologie nemá žádná jiná země na světě, Je pravda, že Čína předvedla raketové zničení satelitů, ale bojovat s družicemi takovými metodami, tedy přímým fyzickým jejich zasažením, je při nejmenším neefektivní, protože jedna raketa ničí jeden satelit.

Navíc v dnešní době letí americké satelity v řetězci, takže jsou vzájemně nahraditelné a ztráta jednoho z nich není tedy kritická. A kromě toho bývá raketa mnohem dražší než onen satelit. Takže jediným efektivním způsobem likvidace satelitů je REB – a jak ukázala „NUDOL“, má takový systém k dispozici jen Rusko, které navíc počítá s jeho postupným zařazením do výzbroje jak v šachtovém, tak v mobilním provedení.

Kosmická hysterie v USA

Přejděme tedy k nejčerstvějším událostem. A jde o posledního „mluvčího z americké strany“, kterým je David Thompson, představitel vrchního velení USA, generál kosmických sil, první náměstek náčelníka kosmických operací USA a jeho prohlášení:

USA ztratily hned čtyři důležité bojové družice. A to je přímý důsledek jednání Rusů – vypuštění rakety „NUDOL“ 4.dubna tohoto roku.“ – a pokračuje:

– „V důsledku toho jeden z objektů podporujících fungování globálního systému Nav Star spadl do vod Tichého oceánu. Další 3 satelity supertajného systému NRO se vymkly řízení i spojení a jsou neopravitelné. Počínání Rusů je nepřípustné, způsobilo globální škodu obranyschopnosti USA, proti čemuž rozhodně protestujeme!“…

Všimněte si, že Rusko na oficiální úrovni incident nekomentuje. A je to správně, protože není proč. Reálně dokázat, že jsme jejich družice zničili my, dokázat nemohou. Sypat protesty mohou, ale dokázat nikoli.

Zajímavé jsou poznámky jejich expertů. Podle nich je počet neutralizovaných satelitů podstatně podhodnoceno, Pentagon tak činí záměrně, aby nepoškodil svoji pověst.

Poznamenáváme, že jen Elon Musk přišel loni během jediného měsíce o 212 satelitů ze svého systému StarLink.

Pravda je, že Rusko Ameriku několikrát varovalo, že její vojenské satelity nad jeho územím nemají co pohledávat, takže ať si USA a NATO pouštějí své družice mimo území Ruska – jinak riskují jejich osud.

Překlad: St. Hroch/BelobogSk

~~~

Zdroj: https://cz24.news/hysterie-a-zufaly-protest-usa-rusko-srazilo-k-zemi-americkou-vojenskou-druzici-a-dalsi-tri-vyradilo-z-provozu

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.