Budú nám chcieť raz implementovať vojenský biosenzor s čipom v hydrogéli?

19.01.2021 · AUTOR: Zem&Vek

vojensky biosenzor s cipem

Pro každého, kdo si myslí, že je to konspirační teorie, máme špatné zprávy, je to fakt. Společnost Silicon Valley, která dříve získala finanční prostředky od Nadace Billa a Melindy Gatesových, stejně jako velmi tajná Agentura pro pokročilé výzkumné projekty Ministerstva obrany USA, čeká na schválení injekce pevného podkožního senzoru biočipu, vyrobeného z pokročilého hydrogelu. Očekává se, že materiál bude k dispozici někdy na jaře roku 2021.

Od konce května 2020 je podle Amerického centra pro prevenci a diagnostiku nemocí známo, že COVID-19 je virus s mírou přežití 99,8%, stejně jako chřipka, která má míru přežití 99,9%. I když je pravda, že závažné případy COVID-19 mohou mít vážné následky, totéž platí pro všechna další závažná respirační onemocnění, včetně chřipky.

Mezitím společnost Defense One, web obranného průmyslu, publikoval článek propagující vojenský biosenzor navržený tak, aby se stal prostředkem detekce infekce COVID-19, jakmile tělo začne vykazovat příznaky.

Proč je tak těžké stopovat pandemii? Často je to proto, že se nemoc šíří rychleji, než si ji lidé vůbec zaznamenají. Ministerstvo obrany pomáhá financovat novou studii, která by určila, zda subkutánní biosenzor může pomoci udržet krok s rozšířením nemoci detekcí chřipkových infekcí, než se příznaky začnou objevovat. Jeho výrobce Profusa říká, že snímač je na dobré cestě k získání schválení FDA počátkem roku 2021.

Podle tiskové zprávy společnosti Profusa je biosenzor: Biočip, umístěný pod kůži injekční stříkačkou, obsahuje speciálně vyvinutou molekulu, která vysílá fluorescenční signál na vnější stranu těla, když tělo začne bojovat s infekcí. Druhá část je elektronická součást připojená k pokožce. Vysílá světlo skrz kůži, detekuje fluorescenční signál a generuje další signál, který může uživatel odeslat lékaři, webovým stránkám atd. Je to jako laboratoř krevní kůže.

Po implantaci je čip permanentní a spojuje se s živou tkání a krevními cévami: Každý biosenzor je menší než zrnko rýže a je to flexibilní vlákno o délce asi 5 mm a šířce půl milimetru, které se skládá z porézní struktury, která způsobuje růst kapilár a buněk z okolní tkáně … Data jsou přenášena do smartphonu za účelem šifrování osobních údajů a historie sledování nemoci. Digitálně lze data bezpečně sdílet se zdravotnickými pracovníky.

Kritici této technologie tvrdí, že biočip poskytuje plnou řídicí platformu, která spojuje lidi se sítí umělé inteligence, která dokáže nepřetržitě detekovat a číst složitou biochemii a sledovat a číst všechny aspekty života člověka, včetně nálady, strachu, úzkosti nebo dokonce úrovně sexuální aktivity.

Financování výzkumu biosenzorů Profusa nadací Billa a Melindy Gatesových v letech 2012–2016 je k dispozici na webových stránkách University of California San Francisco.

~~~

Zdroj: https://zemavek.sk/budu-nam-chciet-raz-implementovat-vojensky-biosenzor-s-cipom-v-hydrogeli

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.