USA nemohou být světovým policistou, prohlásil Trump

Svět  |  08:25 27.12.2018
USA nemohou být i nadále světovým policistou, prohlásil americký prezident Donald Trump během své neohlášené návštěvy Iráku.

„Není to fér, že celou tuto tíhu máme nést my,” cituje jeho slova novinář z týmu Bílého domu. Trump vysvětlil, že Washington nechce, aby ostatní státy používaly zdarma americké vojáky na vlastní obranu.

„Jsme roztroušeni po celém světě. Nacházíme se v zemích, o kterých většina lidí ani nezaslechla. Je to opravdu k smíchu,” dodal.

Podobná prohlášení činil také dřív. Například v dubnu poukázal na společné tiskové konferenci s prezidentem Nigérie Muhamadu Buharim, že USA utrácely po desetiletí obrovské částky na podporu světového míru, ale ode dneška to nesmí být prioritou.

Včera navštívil americký prezident spolu s chotí Melanií vojenskou základnu Ayn al-Asad v Iráku. Měli tam schůzku s vojáky a velením. Soudě podle fotografií a videa, které zveřejnil Bílý dům, pronesl Trump v hangáru projev k vojákům a také si s nimi v neoficiální atmosféře promluvil.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201812278811693-USA-policista-svet-Trump

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.