Peter Staněk – Co nás čeká v blízké budoucnosti. Jak se připravit na přicházející změny?

Rozhovory s panem profesorem Peterem Staňkem jsou velice inspirativní a jeho vize jsou velice přesné i když dost hrozivé. Mnozí si pamatují jeho předpovědi současné situace. Už před deseti lety varoval před konfliktem na Ukrajině, bojem o energie, klimatickými změnami a digitalizaci našeho života. Z mnohých jeho předpovědí doslova mrazí ale zároveň nám dávají naději, protože současné události jsou zároveň očistným procesem pro upadající civilizaci, která se odvrátila od své podstaty a které hrozí i jaderné zničení. Jaderné hodiny ukazují 30 vteřin do 12 a mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, jak rychlý a ničivý by mohl jaderný oheň být.

Jak se bude vyvíjet konflikt v Evropě a mimo ni? Jsme na pokraji 3. světové války a naší největší slabinou je, že nás v tuto chvíli ovládají ty nejhorší a nejslabší elity. Máme očekávat ztrátu hodnoty peněz? Další plándemie a válečné konflikty i u nás v Evropě?

Tento rozhovor s panem profesorem rozebírá hned několik zásadních témat. Kromě hrozby digitální dystopie a geopolitických změn jsme si načrtli časovou osu událostí jak přírodních, tak lidských a ekonomických, které nás zásadně ovlivní v následujících měsících a letech. Jak se připravit na tyto hrozby? Existují vůbec nějaké smysluplné kroky, které může jedinec či skupina učinit pro zvýšení své duševní a materiální odolnost? Jaké věci pro nás mají největší hodnotu?

Známá vojenská příručka říká: “poznaný nepřítel je poloviční nepřítel”. Jste pak psychicky připraveni na to co může přijít. Jedné věci se ale nelze zbavit. Tou je vaše osobní odpovědnost za další vývoj. Nemůžete se schovat za souseda, nebo říct “já jsem nevěděl”. Poznání je nejsilnějším nástrojem.

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.