ZAČÍNA TO? Putin zrušil dohodu s vlivnou skupinou, vše směřuje k rozsáhlé čistce nejen mezi úředníky, ale i mezi oligarchy!

RUSKO: Během projevu v diskusním klubu “Ulice pravdy” expert řekl, že prezident se oprostil od dodržování předchozích dohod uvnitř elit, v jejichž rámci byl majetek všech ruských oligarchů považován za nedotknutelný.

Ruský prezident Vladimír Putin přerušil svou starou smlouvu se zástupci stále poměrně mocného seskupení uvnitř země. Řekl to ekonom Michail Chazin, uvádí IA DEITA.RU.

Během projevu v diskusním klubu “Ulice pravdy” expert řekl, že prezident se oprostil od dodržování předchozích dohod uvnitř elit, v jejichž rámci byl majetek všech ruských oligarchů považován za nedotknutelný.

Jak expert vysvětlil, zatím stále ještě nepočetné, nicméně přesto dostatečně výrazné a zvučné epizody deprivatizace a znárodnění velkých průmyslových podniků v prvních měsících letošního roku, hovoří o změně postoje hlavy státu.

Podle odborníka ruský vůdce dává těmito jednotlivými příklady jasně najevo, že éra, kdy se zástupci velkých ruských podniků nemuseli podílet na rozvoji Ruska a nepracovali na posílení jeho vnitřního potenciálu, končí.

Nyní, jak vysvětlil Chazin, se od všech oligarchů vyžaduje přímá účast na životě země, zejména všichni musí tak či onak posilovat její obranyschopnost nebo zvyšovat úroveň naší samostatnosti a nezávislosti na Západu.

To lze provést výrobou potřebných produktů a zapojením se do realizace programu ohledně náhrady dovozu. Od nynějška se už nebude oligarchům dařit zůstávat nezúčastněnými, vysvětlil expert. A brzy se k nim tato myšlenka dostane ještě přesvědčivěji.

Zdá se, že směřování k provádění rozsáhlé čistky elit v Rusku začalo. Bude probíhat nejen mezi úředníky, ale i mezi oligarchy. Všichni ti, kteří nebudou chtít dodržovat nový kurz prezidenta, přijdou o svůj status a funkce”, vysvětlil Chazin.

AUTOR: Dmitrij Ševčenko
Překlad: PhDr. Vladimíra Grulichová/Nová Republika

~~~

Zdroj: https://cz24.news/zacina-to-putin-zrusil-dohodu-s-vlivnou-skupinou-vse-smeruje-k-rozsahle-cistce-nejen-mezi-uredniky-ale-i-mezi-oligarchy

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.