Fiala odpálil nálož: ČT valí do našich dětí propagandu o nezbytnosti války proti Rusku

ČR | 20:19 02.02.2019

Místopředseda SPD Radim Fiala se v sobotu tvrdě pustil do ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Příčinou bylo jeho vyjádření o ČT. Podle Staňka funguje dobře, plní svou úlohu a hospodaří transparentně. Fiala s tím však rezolutně nesouhlasí a slovy opravdu nešetřil.

Fialovi se nelíbilo, že Staněk vyzval poslance, aby schválili zprávu České televize. Fiala má za to, že ČT lže, manipuluje a zabývá se propagandou.

„Česká televize totiž do nás i našich dětí valí nechutnou sluníčkářskou propagandu o Evropské unii na věčné časy, o potřebě multikulturalismu a nutnosti přijímání imigrantů, o neškodnosti a kráse islámu či o nezbytnosti války proti Rusku,” stěžuje si na Facebooku Fiala.

Jako příklad manipulace uvedl pořad odvysílaný dne 9. ledna, kdy ČT „tendečně” sestříhala rozhlasový záznam informující o vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Televize totiž z originálu ponechala pouze informaci o „vojskách Sovětského svazu”.

Dále se mu nelíbil pořad pro malé děti, Plyšákovi, kde hlavní roli hraje lesbický pár. ČT údajně „ve vysílání pro děti propagovala islám, nenávist ke státu Izrael či nutnost přijímat uprchlíky”.

Fiala své argumenty podpořil i analýzou Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy, kterou si nechala zpracovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, jak podotýká poslanec za SPD, za 327 000 korun směrem k objektivitě a vyváženosti České televize před krajskými a senátními volbami.

„ČT znevýhodňovala neparlamentní strany, trvale nedávala všem subjektům stejný prostor, a naopak zřetelně stranila TOP 09! TOP 09 byla nadreprezentována o 60 %, KDU-ČSL a ČSSD o 50 %. Ještě se divíte, že tyto strany hájí Českou televizi? Je to jejich televize!” kritizuje situaci Fiala.

Kromě toho se dotkl i platů moderátorů ČT, Václava Moravce či Nory Fridrichové, a poukázal na roční odměnu generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi, která podle manažerské smlouvy může dosahovat až desetinásobku jeho měsíční mzdy, jež činí 242 tisíc korun měsíčně. „Je tak placený lépe než prezident republiky,” poukazuje na fakta.

„Hospodaření ČT s téměř sedmi miliardami ročně je naprosto netransparentní a nevíme, komu a kolik přesně peněz jde. Proč ČT nemůže kontrolovat NKÚ?” ptá se poslanec.

Dále uvedl, že ČT zaplatila PR agenturám 12 milionů korun, aby jí zlepšili pověst u diváků. Jednu z vybraných agentur spoluvlastnil poradce bývalého ministra vnitra, Miloš Růžička, zatímco sesterská firma další agentury AMI Communications lobbovala za to, aby se do čela České televize postavil Dvořák, tvrdí Fiala.

„Hnutí SPD zprávu ČT v žádném případě nepodpoří, protože se jedná o sluníčkářskou propagandu, která nás stojí ročně sedm miliard!” naštvaně uzavřel situaci Fiala.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902029097229-Radim-Fiala-CT-propaganda-deti-valka-Rusko

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.