Francie: Po protestech začíná demontáž neekologických, neekonomických větrných turbín

FRANCIE: Zatímco u nás má větrná lobby v poslední době žně, takže stále více zkorumpovaných starostů umožňuje v katastru své obce umístit větrná monstra, v některých jiných zemích od větrníků pomalu, ale jistě, ustupují.

K těmto zemím patří také Francie, kde mají dostatek jaderných elektráren (ty však do značné míry slouží i pro Německo, které je již energeticky nesoběstačné) a nepotřebují pro přírodu i lidi škodlivá, krajinu hyzdící a energeticky neefektivní monstra.

Nedávno francouzské odvolací soudy dokonce nařídily demontáž celých větrných farem, které byly v provozu roky. Tomuto soudnímu rozhodnutí předcházel podobný verdikt v Bretani. Případ se týkal demolice tří větrných elektráren, které byly postaveny před uplynutím zákonné lhůty pro námitky proti projektu.

Mezitím musely být tyto větrné turbíny po zdlouhavých právních sporech skutečně demontovány. Ukázalo se, že náklady na demontáž činily asi půl milionu eur na jednu větrnou turbínu, což je asi desetinásobek zálohy 50 000 eur potřebné pro tento účel.

Fabien Bouglé, autor knihy „Eoliennes: la face noire de la transition écologique“ a jeden z vůdců silného francouzského hnutí proti větrným turbínám spolu s televizní hvězdou Stéphanem Bernem, je přesvědčen, že během pěti až deseti let z Francie zmizí všechny pozemní větrné turbíny.

Poukazuje na již pokročilý propad akcií větrných elektráren na evropských burzách a na miliardové provozní ztráty předního dodavatele větrných turbín Siemens Energie. Výsledek „Světového klimatického summitu“ v Dubaji tento vývoj pravděpodobně urychlí.

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

~~~

Zdroj: https://cz24.news/francie-po-protestech-zacina-demontaz-neekologickych-neekonomickych-vetrnych-turbin

Share Button
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality odjinud se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.